Pořadatelé
PFS Městská část Prahy 7
Partneři
Pražská teplárenská AVE CZ odpadové hospodářství, s. r. o. Kasa.cz Extrafotbal - www.extrafotbal.cz - Footballmania a.s.
Sparta Žižkov Bohemians 1905 Loko Vltavín
Letní pohár

O turnaji

S myšlenkou zrealizovat v Praze fotbalový turnaj, který by byl zároveň generálkou zúčastněných pražských týmů před novou sezónou, přišel na konci sezóny 2011/2012 Pražský fotbalový svaz. Spolu se spoluorganizátory Prahou 7 a FK Loko Vltavín tak vznikl turnaj, jenž má za cíl stát se pevným základním kamenem budujícím tradiční předsezónní pražský turnaj. Turnaj, jenž bude obsazen těmi nejlepšími pražskými celky. Turnaj, ve kterém se fanoušci seznámí a poznají nové hráčské akvizice svých klubů. Turnaj, kde se budou fanoušci bavit a naladí se na boje svých týmů v nadcházející sezóně. Letní ligový pohár Prahy.


 

 

  

 

2. ročník LETNÍHO LIGOVÉHO POHÁRU PRAHY:

Druhý ročník Letního ligového poháru Prahy 2013 se odehrál 11. – 13. 7. 2013 ve sportovním areálu FK Loka Vltavín a v Generali Aréně na Letné.

O pohár pro vítěze se i již podruhé utkaly týmy - AC Sparta Praha, FK Viktoria Žižkov, Bohemians 1905 a FK Loko Vltavín. Rozlosování turnaje určilo, že v rámci semifinálových zápasů, se ve čtvrtek utkali v Generali Aréně AC Sparta Praha s Bohemians Praha 1905, kdy Sparta vyhrála na penalty 2:1, a den poté na hřišti Vltavína domácí Loko porazilo Viktorii Žižkov 1:0. Letní ligový pohár Prahy vyvrcholil sobotním finálovým dnem, kdy v utkání o 3. místo porazila Viktoria Žižkov vysoko 4:0 Bohemians Praha 1905 a ve finálovém zápase nestačilo domácí Loko Vltavín na Sparta 3:0. Novými šampiony Letního ligového poháru se stali hráči AC Sparta Praha.

V rámci sobotního finálového dne proběhl také pestrý doprovodný fanprogram a dětský den. Fanoušci měli možnost poměřit své síly s hráči Sparty v mnoha zajímavých soutěžích. Mimo bohatou plejádu fotbalových soutěží a autogramiády byly připraveny také atrakce pro děti. Na Letním ligovém poháru Prahy se bavili všichni fotbalový příznivci s celou svou rodinou!

Semifinále

AC Sparta Praha – Bohemians Praha 1905 1:1 (na penalty 6:5) (Záznam z utkání ZDE)

FK Loko Vltavín - FK Viktoria Žižkov 1:0 (Záznam z utkání ZDE)

Finálový den 
Bohemians Praha 1905 - FK Viktoria Žižkov 0:4 (0:1) (Záznam z utkání ZDE)

AC Sparta Praha - Loko Vltavín 3:0 (3:0) (Záznam z utkání ZDE) 

 

1. ročník LETNÍHO LIGOVÉHO POHÁRU PRAHY:

První ročník Letního ligového poháru Prahy se konal  21. – 22. 7. 2012 ve sportovním areálu FK Loka Vltavín. O pohár pro vítěze se utkaly týmy AC Sparta Praha, FK Viktoria Žižkov, Bohemians 1905 a FK Loko Vltavín. Semifinálové boje mezi Spartou a Žižkovem, Bohemkou a Vltavínem určily obsazení utkání o umístění v rámci finálového dne. V utkání o třetí místo předčil Žižkov Vltavín a ve vrcholu Letního ligového poháru Prahy porazila Bohemka Spartu na pokutové kopy. Hráči Bohemians Praha 1905 tak pozvedli nad hlavy zbrusu nový pohár pro vítěze a stali se prvními  králi letního ligového fotbalu v Praze. Tento triumf je nastartoval do úspěšné sezóny zakončené postupem do Gambrinus ligy.

 

Semifinále

AC Sparta Praha – FK Viktoria Žižkov       3:2 (sestřih ZDE)     

Bohemians 1905 – FK Loko Vltavín          4:1 (sestřih ZDE)    

Finálový den 

O 3. místo            FK Viktoria Žižkov – FK Loko Vltavín        4:1

FINÁLE                AC Sparta Praha – Bohemians 1905    1:1, na penalty 2:3 (sestřih ZDE)

            

 

POZNEJ SVŮJ NOVÝ TÝM!